Trápí Vás otázka jak uložit všechny ty dokumenty, které jsou ze zákona povinné uchovávat? Vaše kancelář je už zahlcená netříděnými papíry ? V tom případě je nejvyšší čas nakoupit krabice, které jsou vyrobené právě k těmto účelům. Řekneme si, proč jsou archivační krabice lepší než krabice od banánů.

Existuje více cest k tomu, jak ukládat dokumenty do archivu. Dokumenty které jsou již roztříděné a uložené v šanonech je možné ukládat společně s šanony rovnou do krabic. Archivační krabice jsou rozměrově přizpůsobené pro 4 nebo 6 šanonů o standardní šíři hřbetu 80 mm.

Nepotřebujete v dokumentech pravidelně listovat? Stačí mít uložené tiskopisy jen roztříděné např. podle času nebo projektu? Pak vystačí úložná krabice, jejíž velikost odpovídá pohodlnému vložení papírů, sešitů o velikosti A3 nebo A4.

Archivační krabice

Archivační boxy

Poslední běžnou možností jsou archivační boxy, které slouží místo šanonů. Jejich velikost odpovídá velikosti A4 a je možné si zvolit jejich tloušťku a tím ovlivnit množství ukládaných papírů.

Archivační krabice je možné opatřit předtisknutou jednotnou tabulkou, která slouží ke standardizaci názvů, datumu a dalším specifickým informacím. Úložné krabice jsou vybavené snadným otevíráním, tak, aby se šanony nevysypaly, ale pohodlně mohl být z krabice vytažen šanon/dokument, který byl hledán. Jejich jednotná velikost umožňuje nakoupit regály a bezstarostně ukládat krabice, aniž by musely být řešeny velikostní výkyvy.

Krabice pro archivaci

Proč nemohou banánové krabice archivační krabice překonat?

Už jen z důvodu, že archivační krabice jsou 100 % využité, nevzniká žádné hluché místo v krabici, které nelze zaplnit. Tím dochází k efektivnějšímu využívání prostoru archivu. S naplněnou archivační krabicí mohou manipulovat i ženy, protože nejsou enormně široké a ani extra těžké.

Pohled na uložené dokumenty v archivačních krabicích Vás bude těšit. Získaný pořádek v dokumentech při zpětném dohledávání dokumentů oceníte. Zvýšená je odolnost vůči okolním podmínkách jako je slunce, prach jen tak zůstávají uchovávané tiskopisy déle chráněné.


Najděte si pro Vás tu nejvhodnější cestu k archivace a přizpůsobte si archivační krabice dle Vašich představ. Kontaktujte přímo výrobce kartonových obalů Kartonáž TERMIL s.r.o. na emailové adrese termil@obaly-krabice.cz.