Po náročném výrobním procesu všech cukrářských výrobků od dezertů přes dorty po pralinky konče nastává otázka do čeho zabalit dokonalý produkt, aby byl bezpečně dopraven a neztratil na své kráse.

Cukrářské krabice povýší Váš výrobek na novou úroveň

Od cukrářské krabice bude vyžadováno, aby byla reprezentativní s možností snadného nahlédnutí na nabízenou škálu sladkých dobrot. Dortové krabice musí být pevné. Většina dortů zabírá malý půdorys a naopak je velkorysý do výšky, proto je potřeba zajistit pevné dno tak, aby nehrozilo protržení nebo propadnutí. Na jednotlivé druhy cukrářských výrobků se hodí různé tvary kartonových krabic, ale jedna věc je jistá. Kartonové krabice na cukrářské výrobky jsou výbornou volbou.

U dortových krabic je osvědčenou variantou krabice skládající se z víka + dna + pláště jako 3 dílný celek. Můžete také najít v našem poptávkovém formuláři pod označením 0314. Tato kartonová krabice vyniká umožněním snadné manipulace s dortem do krabice, ale také jeho následné vytažení a aranžmá na slavnostním stole. Krabici na dort lze snadno rozebrat a tím dosáhnout eliminaci zničení povrchu dortu. Velikost krabic lze přizpůsobit od mini dortíků po několikapatrové dorty.

Cukrářské krabice na míru

Čajové pečivo, vánoční cukroví, cukroví s krémem i bez si zaslouží krásnou a reprezentativní kartonovou krabici, kterou je možné vyrobit v přírodní hnědé barvě nebo v bílém provedení. Cukrářské krabice mohou být potištěny logem firmy nebo jakýmkoliv grafickým návrhem.

Konečný spotřebitel také ocení praktickou krabici na zákuskem opatřenou odnosovým uchem. Krabice na zákusky je možné opatřit na víku průhledným celofánem. Zákazník může díky krabici s okénkem snadno nahlédnout na připravené balení a současně je krabice pěkným dárkovým balením.

Cukrářské krabice pro balení dortů a Valašských frgálů

Do kartonových krabic lze také uložit koláče jako jsou valašské koláče neboli frgály. Nabízíme krabice pro balení více koláčů současně nebo krabice pro jednotlivé kusy. Alternativou je také balení na kartonové podložky pod koláče, které jsou pevné, nezabírají příliš moc místa a spolehlivě ochrání koláč před zlomením nebo jiným poškození.

Svatební krabice, výslužkové krabice jsou obdobou cukrářský krabic, kde se nabízí výběr krabic s víkem nebo krabice s odnosovým uchem. Velikost krabice lze přizpůsobit konkrétním požadavkům včetně potisku krabic například uvedení jména a datum konané slavnosti.
Při výběru cukrářských krabic je dobré se zamyslet nad výběrem materiálu. Vlnitou lepenku je vhodné volit v kvalitě kraftliner, která obsahuje 80% primární buničiny. I přes nejvyšší kvalitu vlnité lepenky je doporučováno vložit na dno jiný ochranný materiál, který přijde do přímého styku s potravinou např. potravinářská fólie, pekařský papír a jiné alternativy.


Vhodným zvolením obalového materiálu pro Vaše cukrářské výrobky zaručíte jejich bezpečný transport a dlouhé hodiny pečení nepřijdou nazmar. S potiskem nebo praktickými prvky krabic jako odnosové ucho je možné se odlišit od konkurence. Neváhejte nás s Vaším požadavkem kontaktovat na emailové adrese termil@obaly-krabice.cz, nebo vyplňte poptávkový formulář.