FEFCO katalog nabízí rozmanitou kolekci krabic a krabiček různých konstrukčních vychytávek tak, aby byly krabice přizpůsobené právě pro jedinečný nebo docela běžný výrobek. Pro sjednocení a lepší orientaci v říši kartonových obalů byl vytvořen standard označen jako FEFCO katalog, který sdružuje často využívané druhy krabic. V tomto článku se podíváme na druh krabice s označením FEFCO 0203.

Klopová krabice FEFCO 0203

Krabice je zařazena do kategorie “02” pod krabice označené jako klopové krabice. Krabice je tvořena obvodovým pláštěm. Dno/víko se skládá ze čtyř proseků, kterým se říká v obalové hantýrce “klopy”. Tato skupina krabic je typická právě pro řešení zavírání pomocí klop. Klopy tvoří dno a víko krabice, které při správném složení zabezpečí balený výrobek před vypadnutím.
Pro potřebu balení váhově těžších nebo křehkých výrobků je vhodná konstrukce FEFCO 0203. U krabice FEFCO 0203 je dno posílené délkou klop přes celý půdorys krabice. Protilehlé klopy jsou v rozměrech přes celé dno/víko. Při složení krabice pak klopy na dně/víku se překrývají v celé své délce krabice. To zabezpečí posílení pevnosti dna v případě potřeby i víka krabice. Dno a víko krabice není v polovině přepůlené jako je typické pro FEFCO 0201. Pohledově je dno celistvé po celé ploše v jednom kuse.

Fefco 0203

Krabice FEFCO 0203 je možné rozměrově přizpůsobit dle velikosti baleného produktu. Krabice jsou slepené a dodávané na paletách v nesloženém stavu, což zaručuje úsporu prostoru na skladě. Před balením je potřeba krabici složit a přelepit dno/víko pomocí lepící pásky nebo spojit klopy pomocí lepidla.

Už dávno lidé začali vnímat potřebu vytvářet krabice nejen pro ochranu produktů, stohovatelnost, estetický význam, ale také kvůli zrychlení procesů balení produktů, tak aby na oddělení balení nedocházelo ke zpomalení celého výrobního procesu. Jedním z řešení jsou klopové krabice FEFCO 0203, které se dají velikostně přizpůsobit každému produktu. Pošlete svou poptávku na klopové krabice k nám přes poptávkový formulář nebo na email.

Kartonáž TERMIL s.r.o.