Lámete si hlavu jak dosáhnout uspořádání krabice? Potřebujete do krabice vložit více stejných výrobků, ale obáváte se vzájemného poškození? Líbí se Vám, když můžete využít maximum plochy krabice, ale nevíte jak na to? V následujícím článku si řekneme jakým způsobem můžete odstranit chaos v krabici a výrobek na dálku přepravovat stále ve stejném uspořádání.

Fixace výrobku – Kartonová proložka

Kartonová proložka je určena jak k horizontálnímu dělení výrobků v krabici, tedy dělení výrobků do pater nad sebou. Je možné také zvolit krabici nižší ale delší a tím pádem kartonovou proložkou využít k vertikálnímu dělení. Kartonová proložka má podobu přesně formátovaného archu čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Využijete ji v jakékoliv oblasti, nicméně ji spíše doporučujeme u váhově lehčích předmětů, aby nedošlo k lámání kartonové proložky.

Fixace výrobku – Kartonová mřížka

Výborný pomocník, kde je potřeba mnoho drobných dílů ukládat do krabice ve větším počtu. Může se jednat také o polotovary a výrobky v oblasti automotive. Kartonová mřížka je vždy přesně navržená do kartonového obalu. Mřížka v základní podobě může připomínat kříž, tedy dva kusy výseku které jsou do sebe vložené, tím zaručíte uložení 4 výrobků. Tato základní podoba se dle Vašeho výrobku může modifikovat. Může mít více otvorů k uložení výrobku nebo může být doplněna řešením k přesné fixaci výrobku.

Kartonovou mřížku pak můžete kompletovat přímo ve výrobních prostorech. V případě, že si Váš tak výroby nemůže dovolit další manuální činnosti při balení, nabízíme skládání kartonových mřížek přímo u nás ve výrobě.

Kartonové skládané výplně

Ukládání výrobků se složitým tvarem je také možné. K tomuto účelu jsou používané skládané kartonové výplně, které obejmou výrobek. Skládají se jako harmonika na předem definovaných místech. To obsluze pomáhá k rychlému uložení produktu do obalové jednotky. Ovšem vytvoření takové přesné skládané výplně, která působí jednoduchým dojmem, není snadné. Vyžaduje čas, jasnou představu o množství skladných výrobků do obalu a vytváření prototypů, aby byly naplněné požadavky nejen na použití, ale také na jednoduchost samotné výroby.

Vnitřní vybavení krabice jako součást kartonového obalu

V oblasti ukládání více skleněných/plastových nádob například v gastronomii k přepravě sklenic, vinných sklenic, sirupů, marmelád je možné využít krabice, které mají vestavěnou konstrukci. Jedná se o chytré řešení, které se skrývá pod označením Fefco 0207.

Vnitřní vybavení krabice

Speciální vnitřní konstrukce

Proti pohybu výrobku ať už u luxusního zboží nebo výrobku, který je v kartonovém obalu prezentován je možné vnitřní kartonovou vložku maximálně přizpůsobit tvaru uloženého výrobku. Vnitřní fixace slouží k zamezení pohybu výrobku například i u náročných produktů na balení jako jsou sklenice.

Nezáleží na tvaru vyrobeného produktu, uspořádat a fixovat lze v krabici cokoliv. Výrobky do krabice můžete skládat ve více patrech. Dělit je můžete mezi sebou pomocí mřížky nebo lze využít skládanou výplň, která se vine kolem výrobků jako důmyslná harmonika. Zabalte své výrobky chytře a zodpovědně. Tým Kartonáže TERMIL s.r.o.