Kartonáž je výrobní společnost, kde se zhotovují kartonové produkty. Hlavním nosným výrobkem je kartonová krabice, mnohdy zjednodušeně označována jako karton. Ovšem karton je vstupní surovinou pro kartonáž, která ho dále řeže, vysekává a slepuje tak, aby vznikla krabice na míru, kartonová proložka nebo jiný druh fixačního materiálu.

Karton nebo kartonová krabice?

Jak už bylo naznačeno v úvodu, pro kartonáž je hlavní vstupní surovinou karton. Karton neboli vlnitá lepenka je papír o různé síle, závislé na počtu vrstev neboli vln. Pokud se chcete dozvědět více o vlnité lepence, přečtěte si náš krátký článek o Označování vlnitých lepenek při výrobě kartonových krabic.

Kartonáž zlínský kraj

V kartonáži ze vstupní vlnité lepenky pomocí specializovaných zařízení dochází k výrobě kartonových krabic, kartonových proložek nebo fixačních prvků. Přírodní barvou vlnité lepenky je barva hnědá, je možné si ale vybírat a kombinovat přírodní hnědou barvu s bílou nebo tmavě modrým odstínem. V kartonáži dochází k výrobě krabic na zakázku dle předem požadovaných rozměrů, takové krabice dokonale fixují a chrání balený produkt. Prodej krabic z kartonáže nabízí nejen přizpůsobení rozměrové, ale také konstrukční řešení dle FEFCO katalogu a také zvolení vhodné vlnité lepenky. U krabice je možné zvolit originální potisk loga společnosti, přepravní znaky nebo jakýkoliv grafický návrh pomocí tisku.

Sortiment nabízený kartonáží se nezaměřuje pouze na obalový materiál, ale také na vnitřní řešení krabic. Jedna se o rozdělení jednotlivých výrobků v krabici pomocí mřížek. Velmi běžným vybavením krabice je kartonová proložka, která umožňuje uložení více výrobků do krabice.

Kartonáž TERMIL s.r.o.  je rodinná firma s historií

Provozovna Kartonáž TERMIL

Kartonáž Termil s.r.o. nabízí výrobu krabic z vlastní výroby. Historie a tradice společnosti sahají až do roku 1994. Jedná se o rodinnou společnost ve Zlínském kraji se sídlem ve Vsetíně. Poskytuje výrobu krabic na zakázku u malosériové a velkosériové výroby. U Kartonáže Termil s.r.o. díky dlouhodobým zkušenostem na trhu je možné využít konzultace a přizpůsobení obalového materiálu právě pro Váš produkt před zahájením výroby krabic na míru.

Navržením vhodné krabice se odráží od správného výběru vlnité lepenky, tak, aby odpovídala vlastnostem baleného zboží a hmotnosti produktu. Důležitý je také konstrukční typ, kdy vhodným zvolením je možné šetřit náklady při balení výrobků a v neposlední řadě potisk krabice, který je velmi důležitou součásti atraktivnosti papírových krabic.


Kartonové krabice vyráběné v kartonážích jsou přizpůsobené rozměrově, barevně a konstrukčně. Je možné si vybrat z široké škály papírových krabic, tak, aby krabice vyhovovala právě Vašim požadavkům pro ochranu, manipulaci a transport výrobků a byla také lákavá pro konečného zákazníka při výběru zboží na pultech.

V případě zájmu o obalový materiál nás neváhejte s Vašimi požadavky kontaktovat buď na emailové adrese termil@obaly-krabice.cz, nebo vyplňte poptávkový formulář u daného typu krabic, který požadujete.