V případě, že nesháníte balení výrobků do krabic, ale přesto balíte výrobky na palety budou se Vám hodit kartonové proložky na palety. Jedná se o jeden ze základních výrobků, které nabízí kartonáž k prodeji. Jak si tento výrobek představit a co od něj očekávat si popíšeme v článku.
Jak vypadají kartonové proložky na palety
Kartonová proložka je přířez vyrobený z vlnité lepenky přímo na míru. V případě, že chceme kartonovou proložku využít pro balení na paletu, vždy se řídíme velikostí palety a stejný rozměr zadáme i na výrobku kartonového přířezu.
Nejčastěji využívané velikosti palet jsou EUR paleta 1200x800mm, Industriepaleta 1200×1000 mm, Poloviční paleta 800x600mm. USA a Asijské země používají své standardizované rozměry palet. Případně se můžeme setkat s nestandardními paletami,které jsou vyrobené přímo na míru Vašemu výrobku, tak aby jej bezpečně chránil při manipulaci.
Jaké rozměry je možné objednat
Správný výběru rozměru kartonové proložky na paletu si ukážeme na nejběžnějšímu typu palety EUR 1200x800mm. V tomto případě je potřeba objednat přesné rozměry palety i kartonové proložky tzn. 1200x800mm. Výhodnou přesné velikosti palety vůči kartonové proložce je, že nedochází při balení již k žádnému ručnímu dořezávání přesahů pracovníky expedice. Co se týká rozměru kartonové proložky, je možné vyrobit rozměr na míru dle požadavku.
Využití kartonových proložek
Kartonové proložky se hodí nejen jako spodní vrstva mezi paletou a výrobkem. Vhodné použití je i prokládání jednotlivých vrstev výrobků. Tím, že se použije kartonová proložka dochází ke zpevnění uložených krabic do výšky a balení se tím stává stabilnější. Své využití najdou jako ochrana proti oděru nebo otlačení. Při přepravě zboží pomáhají proti sklouznutí zboží.
Kde se kartonové proložky používají
Níže uvádíme inspiraci, kde jsou kartonové proložky již v praxi používány.
- Skleněné výrobky a keramika – chrání sklenice, lahve, talíře, a jiné křehké zboží před nárazy. Minimalizují kontakt mezi produkty.
- Automobilový průmysl – proklad dílů a součástek během přepravy. Ochrana lakovaných nebo citlivých povrchů.
- Nábytkářství – ochrana povrchů desek, dvířek, hran nábytku. Oddělení jednotlivých prvků (např. skříňových dílců).
- Tiskařství a papírenský průmysl – mezi vrstvami tiskovin, letáků apod. Zajištění rovného uložení a předejití deformace výrobků.
- Potravinářský průmysl – mezi vrstvami plechovek, konzerv, lahví. Při balení mléčných výrobků, jogurtů mezi jednotlivými kartony s balením.