Ochranné kartonové rohy nabízí jednoduchou podobu pro balení hraných výrobků. Rohy z kartonů jsou levnou a účinnou variantou balení. Kartonový roh může sloužit jako doplnění ke zpevnění současného balení nebo jako samostatné řešení balení výrobků s pravidelným tvarem.

Rohový chránič z kartonového papíru

Kartonové rohy z vlnité lepenky jsou vyrobené z 3VVL (třívrstvé vlnité lepenky) nebo z 5VVV (pětivrstvé vlnité lepenky). Rozměr kartonového rohu je udán zákazníkem přesně na vyráběný produkt. Kartonový roh je vyroben jako výsek, který se složí pomocí pár jednoduchých pohybů.

Díky složení dojde k vrstvení vlnité lepenky a tím získává kartonový roh ještě větší pevnost a odolá většímu tlaku. Konstrukčně se tento typ balení řadí do FEFCO skupiny 09. Kartonový roh je možné u Kartonáže TERMIL nakoupit ve dvou variantách kartonový roh bez montáže – jako plochý výsek, který je potřeba před expedicí složit. Toto řešení nabízí úsporu prostoru ve skladu. Druhou možností je kartonový roh s montáží, kde od nás obdržíte již složené rohy. Tato varianta ušetří čas při balení výrobku. Záleží jen na vašich preferencích, které variantě dáte přednost. Velmi oblíbeným rozměrem rohů z vlnité lepenky je 100x100x100mm, který je dostupný i na našem eshopu.

Rohový chránič nemusí být pouze pro roh, ale i pro hranu výrobku. Ochranný roh hrany výrobku je tvořen jednoduchým ohybem vlnité lepenky do písmene L. Může sloužit jako ochrana hran, které jsou náchylné k poškození nebo posílení balení a prevenci před bodovým zničením finálního balení během fixace balení (páskování).

Kartonové rohy a jejich využití

Kartonové rohy nacházejí uplatnění v oblastech, kde je potřeba chránit výrobek během transportu především rohy balení. Typickým příkladem je nábytek nebo obrazy. Rohové chrániče jsou vhodné k balení bílé elektroniky. Finální balení může mít podobu kombinace kartonových rohů a fólie. Kartonové rohy pro konečného zákazníka představují malé množství odpadu s jednoduchou recyklovatelností v dostupných kontejnerech na papírový odpad.

Rohové chrániče vyrobené z kartonu představují odolné a levné řešení balení hranatých výrobků, kde je pravidelný tvar dán již jejich povahou a nutně nevyžadují celo-kartonový obal. Jedná se o účinnou a levnou ochranu balení. Rohové chrániče z kartonového papíru nabízejí ekologickou variantu balení. Pod ochrannými rohy můžeme najít i další variantu a sice ochranný roh hrany balení, která slouží jako zpevnění balení nebo ochrana před poškozením během fixace pásky.