Rozjíždíte podnikání či eshop? Uvažujete do čeho budete balit své výrobky, aby se k zákazníkovi dostali v pořádku a nepoškozené? Přečtěte si 7 důvodů, proč zvolit k tomuto účelu krabice z vlnité lepenky.

Hmotnost kartonové krabice

Papírové krabice jsou díky vlnité lepence lehké, a proto se s nimi dobře manipuluje jak při balení samotného výrobku, tak také při jejich přepravě a manipulaci. Váha krabice je příznivá a tak nenavyšuje zbytečně celkovou hmotnost baleného produktu.

Jednoduchá manipulace

Kartonové krabice z vlnitých lepenek je možné zaopatřit úchopovými otvory, které usnadní manipulaci i těžších výrobků, které jsou často objemné. Usnadnění manipulace ve skladu sníží časovou náročnost na naskladnění a vyskladnění zboží. U přepravy zajistí správné zacházení s papírovou krabicí a tím snižuje možnost nevhodného nakládání s produktem.

Cenová dostupnost

Kartonovou krabici je výhodné zvolit i z pohledu ceny. Cena krabic je příznivá jak pro malovýrobce, tak velkovýrobce koncových produktů. Papírové krabice jsou cenově dostupný obalový materiál s velkým množstvím dalších výhod.

Marketingový nástroj

Krabice z vlnité lepenky mají obrovskou výhodu v možnosti potisku a grafiky. Mohou být využity jako efektivní marketingový nástroj, kterým lze zvýšit povědomí o Vaši firmě či značce. Můžete tak Vaše krabice potisknout názvem firmy, grafikou, logem či přepravními značkami. Záleží jen na Vašich požadavcích.

Flexibilita

Jedna z největších výhod kartonových krabic z vlnité lepenky je jejich flexibilita a rozmanitost. Jsou v dispozici v různých tvarech, velikostech, provedeních, tloušťkách či barvách. Každému zákazníkovi tak lze vyrobit obal přesně na míru, dle jeho představ a požadavků.

Šetrnost k životnímu prostředí

Kartonové krabice lze 100% recyklovat či znovu použít. To je bezesporu jedna z dalších výhod a důvodů, proč zvolit kartonové krabice pro balení Vašich výrobků. Doba životnosti u krabice nekončí po rozbalení jejího obsahu. Pokud se dostane v koloběhu do firmy, dochází k separaci kartonového odpadu, který je lisován a odprodán jako vstupní materiál do procesu opětovné výroby lepenky, nebo jiné formy jako například lisování papírové hmoty. Druhou cestou je opětovné využití krabice pro stejný účel a tedy navrácení v původní podobě nebo využití pro sekundární význam, a sice balení odlišných výrobků.

Náklady při přepravě

Výhodou zvolení kartonové krabice jako obalového materiálu při přepravě je cena. Díky pravidelnému tvaru krabic a tím zajištění stohovatelnosti, současné přepravní společnosti nabízejí snížené přepravní sazby.


V případě zájmů o výrobu kartonových krabic nás neváhejte kontaktovat na emailu termil@obaly-krabice.cz, či vyplňte poptávkový formulář u daného typu krabice.