Úkolem kartonových obalů je balený předmět chránit a bezpečně přepravit na dlouhé vzdálenosti. Svým pravidelným tvarem pomáhají usnadnit transport, protože jsou snadno stohovatelné. Díky nízké váze vlnité lepenky je karton snadno manipulovatelný, dá se lehce uchopit a přenést. Ovšem často zanedbávanou úlohou je vzhled krabic, pomocí kterého komunikuje s konečným zákazníkem, ale nejen s ním.

Kartonové krabice jsou samy osobě pěkným produktem, které vyzařují na první pohled svoji přírodní podstatu a použitý ekologický materiál. Pokud chceme zabalené předměty zasílat samostatně expedičními společnostmi často přijde vhod papírovou krabici potisknout. Velmi příznivě se v praxi ověřilo opatřit kartonové krabice potiskem přepravními znaky, které odkazují na způsob zacházení s baleným zbožím. To je část praktická, mnohdy nevyhnutelná.
Druhou stránkou je prezentace společnosti během přepravní cesty. Papírové krabice s potiskem loga společnosti prezentují od zabalení zboží až po převzetí konečným spotřebitelem o jaký podnik se jedná a dostává se tak do povědomí široké veřejnosti.

Potisk krabic - kartonáž TERMIL

V případě že se jedná o produkt, který čeká svého spotřebitele na pultech v maloobchodních řetězcích, promlouvá k němu pomocí grafiky umístěné na krabici. V mnoha případech o finálním rozhodnutí napomáhá krabice s potiskem, která předurčuje jeho atraktivnost a zvyšuje tak konkurenční výhodu.
U kartonu s potiskem, který koluje v uzavřeném okruhu mezi společnostmi, potisk napomáhá lepší orientaci při vyskladnění ze skladu nebo případném dohledávání baleného zboží. To díky potisku firemní grafiky, která je snadno zapamatovatelná.

Výroba potištěných krabic se nejčastěji provádí pomocí technologie flexotisku. Touto technologií je možné na krabici přenést dvoubarevnou grafiku v celoplošném tisku. Grafické návrhy nejsou omezeny a tak mohou přenést na obalový materiál firemní identitu. Flexotisk je ověřenou technologií, která se výborně hodí na vlnitou lepenku. Tiskové barvy vynikají svojí plnobarevností. Při výrobě krabic s potiskem se dá vybrat z široké škály barev a jejich odstínů, díky tomu je možné krabice potisknout odstínem barvy, která je charakteristická pro Vaši společnost.


Kartonové krabice s potiskem plní úlohu reklamních krabic, které napomáhají vytváření značky. První dojem získává zákazník ze zboží při pohledu na tento obal. Z tohoto důvodu je vzhled krabice tak důležitý. Potištěné krabice jsou nositelem informací, které se mohou týkat obsahu, základních parametrů baleného předmětu, ale také vzhledu. Výrobu krabic s potiskem objednejte u nás v poptávkovém formuláři, kde snadno připojíte grafický náhled nebo nás kontaktujte na emailu. Kartonáž TERMIL s.r.o. zajišťuje výrobu krabic a obalového materiálu na míru s potiskem dle Vašich grafických návrhů.