Úspora nákladů při zvolení skládaných krabic

Označení karton se v běžné komunikaci stává synonymem pro klopové krabice, které se těší veliké oblibě. Víte ovšem o tom, že to zdaleka není jediné konstrukční řešení v oblasti obalového materiálu? Říká Vám něco označení skládané krabice, tvarový výsek nebo lepený výsek? Pokud ne, v tomto článku si představíme tyto o něco méně známé druhy krabic, protože Vám mají co nabídnout.

V FEFCO katalogu najdete označení skládané obaly ve skupině 04 nebo lepené skládané obaly ve skupině 07. S tímto druhem krabice si můžete vyhrát a uspokojit velmi náročné požadavky na vzhled obalu. Jedná se o kartonové krabice, které jsou i pouhým vzhledem značně atraktivní. Z toho důvodu jsou velmi často volené jako konstrukční typ pro obalový materiál určený k balení zboží konečnému zákazníkovi. Z pohledu výrobního postupu se můžete u těchto druhů krabic setkat také s označením výsekové krabice.

Skládané krabice ve skupině 04 označovány také jako tvarový výsek se vyznačují důmyslným řešením, kdy bez použití fixačních materiálu dochází ke složení krabice. K tomu aby krabice byla pevná a nedocházelo k samovolnému rozložení slouží krabicové zámky, které zajistí obal ve svém složeném stavu.

Tvarový výsek

Krabice složená bez fixačních materiálů. K fixaci slouží zámky, které jsou vyseknuté do samotného kartonu

Skládané lepené obaly ve skupině 07 označované také jako lepený výsek mají navíc samosvorné dno. Jak už napovídá název tento typ konstrukce má od výrobce speciálně slepené dno, kterému ke složení postačí jediný krátký pohyb, k uvedení krabice do 3D podoby.

Výhody skládaných krabic

  • Atraktivní vzhled, který je možné doplnit tiskem a grafikou pro balený produkt.
  • Bez nutnosti fixačního materiálu, stačí pouhé složení bez odpadu a nadbytečného materiálu.
  • Složení lepeného výseku je snadné, stačí jediný pohyb a může být vkládan produkt do krabice.
  • Z pohledu časové náročnosti je složení velmi rychlé. Tento druh kartonů může být skládán přímo na konci výrobní linky, aniž byste museli mít obavu ze zpomalení výrobního taktu.
  • Tvarový výsek zabírá minimum prostoru při skladování.
  • Lepený výsek je možné dodávat v požadovaném dílčím dávkovém množství na paletě např. balíčky po 20ks
  • Krabici může uzavírat pořád dokola bez jakéhokoliv poškození.
  • Krabice na míru právě pro Váš produkt.

Skládané krabice mají nesporné množství výhod. Nebojte se zaexperimentovat a vyzkoušejte tyto druhy konstrukcí. S konkrétním požadavkem můžete kontaktovat přímo výrobce kartonových obalů Kartonáž TERMIL s.r.o. přes poptávkový formulář nebo na emailové adrese termil@obaly-krabice.cz.