Nejčastěji používanou barevnou kombinací pro kartonové krabice je hnědo/hnědá neboli vnitřní i vnější strana je v přírodním hnědém zbarvením. Ovšem není to jediná barevná modifikace, kterou je možné na trhu běžně koupit. Bílé kartonové krabice mají své kouzlo, kterým dokážou podtrhnout vzhled baleného produktu.

Výroba bílých kartonových krabic

Bílá varianta vlnité lepenky je standardní variantou nabízenou v kartonáži. Nejčastěji využívanou variantou je z vnější pohledové části bílá barva a vnitřni část krabice je v hnědé barvě. Bílá pohledová vrstva je vyrobená z přírodního hnědého plakátu, který je navíc bělen. Krabice je bílo-matná jako je u klasické hnědé krabice. Bílá varianta kartonových krabice je plně recyklovatelná a jejich opětovné použití v koloběhu výroby vlnité lepenky je zaručena.

Výroba probíhá stejně jako s hnědou variantou. Z kartonového přířezu, který je bílo/hnědý je možné vyrobit jakoukoliv variantu krabice dle FEFCO katalogu. To znamená, že záleží pouze na Vašich požadavcích, zda se má jednat o klasickou klopovou krabici, krabici s víkem nebo tvarový výsek. Bílá kartonová krabice může být o různé síle 3VVL (třívrstvá-vlnitá-lepenka) nebo 5VVL (pětivrstvá-vlnitá-lepenka), při výběru záleží na hmotnosti baleného výrobku a náročnosti podmínek při přepravě během doručování zásilky k zákazníkovi.

Využití bílé varianty krabice

Bílé kartonové krabice nemají omezení ve využití. Oblibu nalezly v gastro průmyslu, kde jejich čistota vyniká při prezentaci výrobků jako jsou zákusky, dorty a jiné potravinářské výrobky. Nemusíte se je bát použít ve výrobním průmyslu nebo u e-shopu jako variantu obalového materiálu směřující přímo do rukou koncovému zákazníkovi. Kartonové krabice je možné dále upravit potiskem, který vynikne více než na hnědém podkladu.

Bílá kartonová gastro krabice

Netradiční bílo/modrá verze vlnité lepenky

Luxusní variantou vlnité lepenky je kombinace bílo/modré. V tomto případě se nejčastěji používá modrá strana jako pohledová a bílá strana jako vnitřní. Tahle kombinace se hodí pro použití jako dárkové krabice nebo balení luxusního zboží. Jedná se o netradiční a neokoukanou variantu, která i bez potisku vypadá skvěle.

Kartonové krabice nemusí nutně být pouze v hnědo/hnědé variantě, ikdyž je nejčastěji používaná. Omezení proč byste neměli použít bílou krabici neexistuje. Záleží jen na Vašich preferencích a ochotě se odlišit od konkurence. Kartonáž TERMIL je výrobce kartonových krabice a nabízí výrobu kartonových krabic na míru. Nebojte se bílé verze kartonové krabice a poptejte jejich výrobu ještě dnes.