FEFCO katalog nabízí rozmanitou kolekci krabic a krabiček různých konstrukčních vychytávek, tak aby byly krabice přizpůsobené právě pro jedinečný nebo docela běžný výrobek. Pro sjednocení a lepší orientaci v říší kartonových obalů byl vytvořen standard označen jako FEFCO katalog, který sdružuje často využívané druhy krabic. V tomto článku se podíváme na druh krabice s označením FEFCO 0215.

Klopová krabice FEFCO 0215

Je zařazena do kategorie “02” pod krabice označené jako klopové krabice. Krabice je tvořena obvodovým pláštěm. Dno/víko se skládá z proseků, kterým se říká v obalové hantýrce “klopy”. Tato skupina krabic je typická právě pro řešení zavírání pomocí klop. Klopy tvoří dno a víko krabice, které při správném složení zabezpečí balený výrobek před vypadnutím.

FEFCO 0215 je krabice, která je konstrukčně složitější. Tvar klop, ze kterého se skládá dno je propracované a uzpůsobené tak aby se jednoduchým postupem složilo. Správným složením dosáhneme pevného dna bez nutnosti použití lepidla nebo lepící pásky. Krabice se vyrábí nejčastěji v 3VVL (VVL-vrstvá vlnitá lepenka) s malou výškou vlny pro pohodlné skládání dna. Víko u konstrukce FEFCO 0215 je tvořeno krátkými postranními klopami a dlouhou klopou, která slouží jako víko se založením do krabice.

Fefco 0215

FEFCO 0215 nabízí pohodlí vkládání výrobků z vrchu se snadným zajištěním víka do krabice. Krabice je lepená, dodávaná v jednom kuse v nesloženém stavu, což zaručuje úsporu prostoru na skladě. Jedná se o krabici, která bez potisku/s potiskem působí reprezentativně a je určena k pultovému prodeji konečnému zákazníkovi.

FEFCO 0215 má rozmanité použití od výrobků až po cukrářské uplatnění, kde s malou modifikací a přidáním odnosových uší (FEFCO 0217) je možné usnadnit zákazníkovi přenos dobrot do domácností.


Už dávno lidé začali vnímat potřebu vytvářet krabice nejen pro ochranu produktů, stohovatelnost, estetický význam, ale také kvůli zrychlení procesů balení produktů, tak aby na oddělení balení nedocházelo ke zpomalení celého výrobního procesu. Jedním z řešení jsou klopové krabice FEFCO 0215, které se dají velikostně přizpůsobit každému produktu. Pošlete svou poptávku na klopové krabice k nám přes poptávkový formulář nebo na email. Kartonáž TERMIL s.r.o.