Skupina krabic, které se skládání z více než jednoho dílu se skrývají pod kategorii označenou FEFCO 03. V této kategorii se nacházejí různé modifikace krabic, které se skládají ze samostatného dna. Základní krabicí v této kategorii je FEFCO 0300.

Krabice s víkem FEFCO 0300

Představuje výsekovou krabici, která se skládá ze samostatného dna a víka. Krabice je po výrobě v rozích lepená nebo šitá kovovými sponami (málo časté). Výhodou lepených spojů představuje zamezení poškození baleného výrobku na jeho povrchové úpravě. Lepený spoj působí neviditelně při zabalení krabice a přitom má stejné pevnostní vlastnosti jako spoj šitý sponami.

Krabice FEFCO 0300 může být vyrobena v různém poměru dna a víka tzn. dno může být vůči víku vyšší nebo mohou mít stejnou výšku a tím dojde k překrytí.

Tento druh kartonové krabice ocení všichni, kteří potřebují balit své výrobky z vrchu. Nabízí možnost využití např. ve stolařství a truhlářství pro balení drobného i většího nábytku. Krabici jako i jiné konstrukční typy lze doplnit vnitřním řešením (kartonové rožky, kartonové mřížky), pro přesné uspořádání výrobků, které jsou určené k montáži až u koncového zákazníka.

Fefco 0300

Kombinací klopové krabice a samostatného víka je FEFCO 0312. Tento druh krabice s víkem je často využívána pro archivační krabice. Samostatné víko oceníte v případě opakovaného otevírání a zavírání krabice. V případě balení například dortů využijete krabice FEFCO 0314, které nabízejí komfort složení krabice ze tří kusů. Krabice FEFCO 0314 mají samostatné dno, plášť i víko. Tím můžete pohodlně vložit dort na dno následně kolem umístit obvodový plášť až na závěr zavřít víkem.

Krabice z kategorie FEFCO 03 je možné upravit přesně na míru Vašim výrobkům. Jejich velká výhoda spočívá v samostatném víku. Krabice je možné vyrobit ve 3VVL nebo 5VVL (VVL -vrstvé vlnité lepenky) tím se docílí požadovaná pevnost a odolnost krabice pro samotnou manipulaci. Krabice je také možné opatřit proseky pro přenos krabice. Nabízíme výrobu kartonových obalů nejen výše zmíněného konstrukčního typu dle požadavků zákazníka. Kartonové obaly můžete zakoupit také na našem eshopu.