V jednoduchosti je krása a to plně vystihuje tento druh balení. FEFCO 0401 není klasickou krabicí jak ji známe, tvořena dnem, pláštěm a víkem. A přitom dokáže rychle a bezpečně zabalit předmět, který je možné přepravovat dopravní společností. Tento druh obalu si oblíbí zejména e-shopy pro snadné přizpůsobení velikosti obalu balenému předmětu.

Jak složit kartonový obal FEFCO 0401

Kartonový obal dle katalogového označení FEFCO 0401 spadá do kategorie skládaných obalů. Jedná se o základní typ zástupce skládaných obalů. Jeho jednoduchost je geniální v tom, že pomocí jednoho výseku dokážete z neforemného předmětu vytvořit balení s pravidelnými hranami.

FEFCO 0401

Obal FEFCO 0401 je skládaný obal, který je tvořen základnou, na kterou položíte balený předmět a přes něj ohnete nejprve kratší protilehlé boční strany a následně uzavřete vnějšími doléhající klopami, které jsou stejného půdorysu jako základna obalu.

Takto složenou krabici stačí zalepit páskou na hranách klop, označit doručovací etiketou a balení je možné doručit konečnému zákazníkovi. Přitom celý obal FEFCO 0401 je tvořen jedním kusem výseku bez lepených nebo sešitých spojů.

K čemu využít obal FEFCO 0401

Nabízí se využití u výrobků, které jsou malé nebo střední velikosti. Ideálně se Vám bude balit výrobek, který už má nějakou formu balení např. mnoho drobných součástek již v plastovém obalu, předbalené sypké směsi nebo oblečení.

Tento obal zvládne hravě zabalit tvarově nerovnoměrný výrobek, ale s předpokladem, že se jedná již o skupinu výrobku nebo výrobek do střední velikosti pro snadnou manipulovatelnost. Ovšem rozměrový limit pro tento typ jako pro většinu krabic není omezen, proto je možné zabalit i nadrozměrný plošný materiál, který vyžaduje ochranu celého produkty během přepravy.

Modifikace k FEFCO 0401

Obal FEFCO 0401 má celou řadu modifikací od těch velmi blízkých, které se liší pouze délkou klop, což přines zesílení horní strany balení, konkrétně se jedná o FEFCO 0402; FEFCO 0403; FEFCO 0404; FEFCO 0405; FEFCO 0406; FEFCO 0409.

Následují složitější skládané obaly, kdy pomocí půdorysu mnohoúhelníku vzniká tubus. Další skládané obaly se liší svou nároční na výsek a funkčními prvky jako jsou odnosové ucha. Ovšem platí, že skladaný obal je při montáži velmi rychlým a funkčním obalem.

FEFCO 401 je obal, který plně vyhovuje kritériím na přepravu pomocí dopravců, tím se stává vhodným obalovým materiálem pro eshop. Jeho jednoduchost a nenáročnost může jen nadchnout. Obalový materiál nemusí být nuda, stačí vědět, co od obalu očekáváte a o ten zbytek se postaráme my. Neváhejte nás kontaktovat v případě nezávazné poptávky na e-mailu termil@obaly-krabice.cz