Hledáte řešení obalového materiálu a není potřeba produkt balit samostatně do krabic? Patří mezi vaše kritéria bezpečné uložení zboží na paletu? Potřebujete stohovat zboží do více vrstev? Potřebujete zajistit stabilitu paletové jednotky? Pak se nabízí využití možnosti kartonové proložky.

Kartonové proložky pro stabilitu a ochranu Vašich výrobků

Kartonové proložky jsou vyrobené z vlnité lepenky. Materiál je volen ve variantě dvouvrstvé (2VVL), třívrstvé (3VVL) nebo pětivrstvé (5VVL) vlnité lepenky dle váhy baleného zboží. Rozměry kartonové proložky je možné individuálně přizpůsobit Vašim specifických požadavků pro konkrétní balení.

Kartonové proložky můžete pořídit jako rozměrově přizpůsobený kartonový arch nebo variantu v rolích, která se týká materiálu 2VVL.

kartonová proložka v rolích

Kartonové proložky lze zakoupit také v rolích

Kartonová proložka se používá jako proklad mezi jednotlivé vrstvy zboží, může být použita samostatně nebo v kombinaci s kartonovou krabicí, kde také zajišťuje oddělení jednotlivých vrstev výrobků. Při použití materiálu vlnité lepenky se proložka dokáže dokonale přizpůsobit váze stohovaného zboží a tak zajistit jeho stabilitu.

Je to dosaženo vzhledem k schopnosti vlnité lepenky rozložit tlak a váhu výrobku na proložku rovnoměrně, zásluhou vlnité vrstvy obsažené v kartonu.
Kartonová proložka zajišťuje fixaci zboží na paletách a umožňuje vrstvit zboží do více pater. Slouží také jako ochrana výrobků na paletě před jejich poškrábáním, poškozením nebo vzájemnému otlačení. Proložky představují levné a ekologické balení zboží. Výhodou je také rychlost balení. Kartonové proložky jsou hotovým výrobkem, který je připravený k okamžitému použití. U kartonových proložek odpadá nutnost skládání nebo formování do prostorového rozložení tak,  jako je u kartonových krabic. Kartonové proložky jsou recyklovatelné a také díky minimalizaci materiálu představují snížení množství papírového odpadu.

Kartonové proložky nabízejí rychlé, efektivní, bezpečné balení výrobků s možností prokládání a stohování i neforemných výrobků na paletu. Kartonový proklad je možné kombinovat s použitím kartonových krabic při balení do více vrstev na paletě a tak zajistit stabilitu zboží při manipulaci a transportu.


Kartonovou proložku je možné dle přání vyrobit na míru. Při výběru vhodného materiálu nebo rozměrů kartonové proložky Vám rádi poradíme. Neváhejte nás s Vaším požadavkem kontaktovat na emailové adrese termil@obaly-krabice.cz, nebo vyplňte poptávkový formulář.