Převážíte své výrobky v rámci společnosti nebo na delší vzdálenosti? Často manipulujete s výrobky? Potřebujete bezpečně uložit své produkty při transportu nebo jen chcete své věci archivovat? Řešením může být jeden ze základních druhů krabic, a to papírová klopová krabice.

Samotná klopová krabice má několik ustálených označení. První možností je podle způsobu využití – přepravní krabice, stěhovací krabice, archivační krabice, úložné krabice, poštovní krabice. Označení kartonových klopových krabic může být podle toho, zda se jedná o variantu klopové krabice s víkem

Klopová krabice s víkem 0312

Klopová krabice s víkem

nebo skládací papírovou krabici bez víka uzavřenou pomocí lepící pásky. Setkat se můžeme i s klopovou krabici se zásuvným víkem a tím zrychlení zabalení a rozbalení vložených předmětů. Pokud se jedná o velké rozměry, jedná se o klopovou krabici označovanou jako přepravní kontejner.

Klopová krabice se zásuvným víkem

Klopová krabice se zásuvným víkem

Odkud vychází název klopové krabice?

Své označení získala díky specifickému dnu a víku, které se jednoduše skládá. Víko nebo dno se v případě kvádru skládá ze dvou menších a dvou větších klop. Stejně jako klopy u oblečení i zde se jednotlivé díly dna a víka kartonové krabice v určitém pořadí překládají, tak vznikne pevné a odolné uzavření kartonové krabice. Právě díky možnosti uzavření kartonové krabice překládáním získala své označení. Klopové krabice se z výroby prodávají ve složeném stavu. Po rozevření složené krabice a složení klop získává papírová krabice svůj tvar.

Klopová krabice

Klopová krabice s úchopovými otvory

V případě potřeby balení předmětů s různou výškou je nabízená výroba krabic s nastavitelnou velikostí, kde při balení nedochází ke zmenšování nebo přizpůsobování krabic pomocí řezných nástrojů, pouze složení v předem definovaných místech skladů. Úchopové otvory, kterými lze klopovou krabici vybavit lze usnadnit manipulaci a transport kartonových krabic. Při přepravě a zabezpečení krabice před vniknutím se klopové krabice fixují v oblasti skladů lepící páskou.


Klopová krabice je rozšířeným typem, který se vyrábí v kartonáži. Nabízí více variant uzavření  a nemusí se jednat pouze o klopy jak u dna tak víka. Pro efektivní a rychlé zavírání a otevírání krabic se volí varianta s víkem až už samostatně oddělitelným nebo varianta s odklopným víkem. Tento typ krabic můžete objednat přes poptávkový formulář nebo nás kontaktovat mailem.