Nekonečná lepenka je nejčastěji používaný výraz pro překlad z anglického Fanfold. Jedná se o specifickou kategorii v oblasti kartonáže. Tento obalový materiál potěší všechny, kteří se snaží snižovat druhovost kartonových krabic díky jejich rozmanitém portfoliu finálních výrobků nebo atypickému tvaru baleného výrobku.

Nekonečná lepenka je vyrobena z papírové buničiny obdobně jako kartonové krabice. Nabízí se v síle 3VVL (třívrstvá-vlnitá-lepenka) nebo 5VVL(pětivrstvá-vlnitá-lepenka), čím více vrstev tím odolnější finální balení.

Kartonová lepenka je v tomto případě skládaná ve tvaru harmoniky na paletě. Jednotlivé bloky jsou ohnuty do tvaru písmene Z jeden za druhým. Na jedné paletě je jeden souvislý dlouhý pás kartonového přířezu. Šířka i délka jednoho bloku lepenky před ohybem je ovlivněn požadavkem zákazníka. Nekonečný přířez lze navíc opatřit ryly, které napomáhají určit místo ohybu při procesu balení. Výhodou předrylování nekonečné lepenky přináší snížení námahy při balení nebo krácení lepenky.

Nespornou výhodu nekonečná lepenka nabízí při balení “neforemných” atypických výrobků, které jsou dlouhé nebo plošné. Konkrétním příkladem může být balení žaluzií nebo dlouhých profilů. Další oblastí jsou plošné materiály a plošné výrobky. Do této skupiny patřít balení nábytku například rozložené skříně nebo dveře. Využití nabízí i v případě rozmanitého sortimentu, díky své univerzálnosti použití a přizpůsobení finální velikosti kartonového obalu dle vykrácení při balení.

Nekonečná lepenka nabízí plnohodnotné řešení balení finálních výrobků, které míři k zákazníkovi. Pozor na nežádoucí záměnu nekonečné lepenky s kartonovou roli z 2VVL. Nekonečná lepenka nabízí mnohem vyšší pevnost a představuje adekvátní alternativu ke kartonové krabici.

V případě, že Vás tento způsob zaujal a rádi byste si nechali poradit zda je nekonečná lepenka řešením i pro Vás kontaktujte nás na našem emailu termil@obaly-krabice.cz nebo pomocí poptávkového formuláře.

Kartonáž TERMIL s.r.o. nabízí dodání nekonečné lepenky pro Váš podnik dle Vašich potřeb.