Není pizza jako pizza. Stejně není krabice na pizzu jako krabice na pizzu. Poměr všech ingrediencí v pizze je často unikátní tajná receptura, tak i krabice se od sebe mohou lišit. Při výběru obalového materiálu pro přepravu takové pochoutky jako je pizza, je potřeba věnovat pozornost z jakého materiálu krabici pořizujeme, zda vyhovuje velikostí a v neposlední řadě zda je zajímavá pro zákazníka i vzhledově.

Pizza krabice na míru

Čas a úsilí věnované výrobě voňavé a chutné pizzy může být snadno zmařen při nevhodném výběru velikosti krabice. Krabice na pizzu nemají normu na její rozměrovou velikost, a tak to na trhu hýří různými velikostmi. Rozměry se liší nejen plochou, ale také výškou. Co je dodržováno u krabice na pizzu je čtvercový půdorys, který je většinou doprovázen praktickým výřezem usnadňující odklopení víka. Případně dalšími výřezy, které zaručí přirozené odvětrávání čerstvě upečené pizzy.

Pizza krabice s potiskem vytvořeným na míru zákazníkovi

Pizza krabice s potiskem vytvořeným na míru zákazníkovi

Pizza box se vyrábí z vlnité lepenky, kde je doporučována kvalita kraftliner. Krabice na pizzu jsou vyráběny z 3VVL (3 vrstvé lepenky) pro zajištění maximální pevnosti a odolnosti při transportu k zákazníkovi. Stejně jako gastro krabice pro jiné kulinářské pochoutky je potřeba zvolit doplňkový materiál, který přichází k přímému styku s potravinou jako potravinová folie, pečící papír a další. Karton při výrobě krabic na pizzu je možné volit v přírodní hnědé barvě nebo oblíbeném bělostně bílém odstínu vlnité lepenky.

Pizza krabice podpoří Vaši značku

Pokud si zákazník přeje pizzu s sebou nebo společně s doručením na požadovanou adresu, pak přichází jako první do kontaktu s krabicí na pizzu. Pizza krabice tak přebírá první dojem z předaného zboží, proto je velká škoda nevyužít plochu kartonové krabice k prezentaci pizzerie. Pizza box může být potištěn dle grafického návrhu, který přenáší charakter společnosti až do domácnosti zákazníka. Je velká škoda nakupovat univerzálně potištěné krabice nejčastěji s nicneříkajícím usměvavým pizzařem nebo potiskem italských vlaječek. Možnosti potisku není pouze na víku ale také po obvodu a spodní části pizza krabice. Návrh tisku může obsahovat logo firmy, grafiku specifickou pro značku Vaší pizzerie nebo bistra, případně osobní vzkaz pro konečného spotřebitele.

V pizzeriích, bistrech se vyskytuje situace, kdy je potřeba zabalit část pizzy. K tomuto účelu se používají krabice na klínek. Velikostně se dá přizpůsobit krabice na klínek pro ⅙ nebo ⅛ pizzy.


Našim doporučením je využít možnosti výroby pizza krabic na míru. S originálním potiskem, který vystihuje Vaši pizzerii. Pizza krabice předává prvotní vizuální informaci pro zákazníka, proto nepodceňujte její vzhled. Neváhejte nás s Vaším požadavkem kontaktovat na emailové adrese termil@obaly-krabice.cz, nebo vyplňte poptávkový formulář.