Rozšířili jste své výrobní portfolio o novou velikost výrobků nebo o nový druh? Chcete změnit obalový materiál a rozhodli jste se pro kartonovou krabici? Ať už jste zvolili jakékoliv konstrukční řešení od krabice s víkem, základní klopovou krabici, tvarový výsek nebo jiný typ, důležitou roli hraje volba vhodné velikosti papírové krabice.

Rozměry krabice pro Váš výrobek jsou zásadní

Rozhodnutí pro správné určení velikosti kartonové krabice je důležité z několika pohledů. Zvolením vhodných rozměrů, tak aby papírová krabice byla přesná pro Váš produkt přináší úsporu materiálu, což se promítne v ceně krabice.

Občas lze vidět ve společnostech následné přizpůsobení kartonových obalů na míru až při expedici produktu, to ovšem zvyšuje časovou náročnost na hotový produkt, ve srovnání balení do krabic na míru.

Při skladování se využívá maximum kapacity skladů, i z tohoto úhlu pohledu není žádoucí uskladňovat krabice, které jsou rozměrově větší než Vámi uložený produkt. Při využití vhodné kartonové krabice může být uspořena skladovací plocha. U některých přepravních společností je nastavení výše přepravní taxy na základě objemu přepravovaného zboží. I zde je velké plus mít krabici na míru právě pro Váš výrobek.

Objednání správné velikosti krabice je hračka

Ke správnému vyplnění poptávkového formuláře stačí změřit velikost Vašeho výrobku v měrných jednotkách milimetry (mm). Následně uvést rozměry Vašeho výrobku v pořadí délka x šířka x výška.

Zbytek už vyřešíme za Vás. Velikost finální krabice bude upravena o sílu vlnité lepenky s ohledem na konstrukční řešení kartonové krabice.

Výrobek v padnoucí krabici je chráněn a zabezpečen, není tak potřeba výplňových prostředků jako jsou bublinkové fólie, dřevité vlny nebo granule z polystyrenové pěny, které vyžadují odlišné zacházení při recyklaci než přírodní kartonové krabice z vlnité lepenky.

Máte skupinu výrobků, která se liší pouze velikostí rozměru nebo máte e-shop a potřebujete optimalizovat počet druhů kartonových krabic? V takovém případě je vhodné zvolení blízké velikosti kartonové krabice dle skupiny výrobků a přidáním vnitřního řešení z vlnité lepenky, které zamezí pohyb a poškození baleného výrobku. Tím dosáhnete zabalení více druhů výrobků, zvýšení objednávaného paletového množství kartonových krabic a snížení sortimentu obalového materiálu na Vašem skladě.